- 65 tys. respondentów w bazie
    - 25 tys. firm i instytucji
    - 30 tys. badań rocznie
     

    Test umiejętności przewidywania zachowań ludzi w sytuacjach manipulacyjnych.

    Przeczytaj uważnie opisy sytuacji i podaj jedną, najbardziej Twoim zdaniem prawdopodobną odpowiedź, która jako pierwsza przychodzi Ci na myśl. Test pochodzi z książki Tomasza Witkowskiego \'Psychomanipulacje\' (przy okazji serdecznie polecam lekturę). Na podstawie wyników ankiety powstanie część empiryczna mojej pracy licencjackiej, a więc z góry dziękuję za udział w badaniu!

    1. Jeśli zaproponujesz sportowcom niewykrywalne środki dopingowe, które pozwolą im osiągnąć sukces, natomiast przyczynią się do ich przedwczesnej śmierci, to ilu z nich zdecyduje się je zażywać?

      Pytanie numer 1 z 15  (odpowiedź na to pytanie jest wymagana)

    2. W kontaktach kobiet i mężczyzn charakterystyczne jest dla wielu kobiet:

      Pytanie numer 2 z 15  (odpowiedź na to pytanie jest wymagana)

    3. W tej samej sytuacji mężczyźni mają tendencję do:

      Pytanie numer 3 z 15  (odpowiedź na to pytanie jest wymagana)

    4. Prosisz kogoś, żeby publicznie wygłosił jakiś pogląd, z którym się nie zgadza, ale nie wypada mu odmówić (np. jesteś menadżerem i prosisz kierownika działu sprzedaży, żeby przekonał pracowników do zaakceptowania planów, które ty wymyśliłeś, a których on sam nie akceptuje. Nie wypada mu jednak odmówić, bo jest twoim podwładnym). Postanawiasz tę osobę wynagrodzić za wyświadczoną przysługę, ale jednocześnie chciałbyś, aby ta osoba również przekonała się do tego poglądu. Szansa na to, że zmieni poglądy jest wyższa wtedy, kiedy:

      Pytanie numer 4 z 15  (odpowiedź na to pytanie jest wymagana)

    5. Zamierzasz wynegocjować poważny kontrakt. Poza najbardziej istotnymi warunkami do omówienia jest również kilka mniej ważnych. Opracowujesz właśnie strategię prowadzenia negocjacji.

      Pytanie numer 5 z 15  (odpowiedź na to pytanie jest wymagana)

    6.Masz kłopoty finansowe. Wśród twoich znajomych są dwie osoby, które są w stanie ci pomóc. Od jednej z nich pożyczyłeś już kiedyś drobną sumę pieniędzy. Tym razem kwota, której potrzebujesz, jest dużo wyższa. Jak myślisz, która osoba będzie bardziej skłonna spełnić twoją prośbę?

      Pytanie numer 6 z 15  (odpowiedź na to pytanie jest wymagana)

    7. Wyobraź sobie, że podchodzi do Ciebie na ulicy osoba kwestująca na jakiś dobroczynny cel. Wcześniej jednak przydarzyły Ci się drobne przygody. Po których z nich będziesz najbardziej skłonny ulec osobie kwestującej?

      Pytanie numer 7 z 15  (odpowiedź na to pytanie jest wymagana)

    8. Zostałeś zatrudniony na 10 dni jako sprzedawca w sklepie samoobsługowym, który jest w stanie likwidacji. Jeśli ci się uda pozbyć większości towarów ze sklepy, dostaniesz bardzo atrakcyjną pracę w firmie. Jeśli nie, będziesz musiał znowu szukać pracy. Poza wieloma różnymi metodami oddziaływania na klientów masz możliwość manipulowania ceną. Postanawiasz:

      Pytanie numer 8 z 15  (odpowiedź na to pytanie jest wymagana)

    9. Jesteś pracownikiem działu public relations w firmie, która znalazła się w bardzo poważnych tarapatach finansowych. Problem jest złożony i wiele jest osób odpowiedzialnych za taki stan rzeczy. Na domiar złego kłopoty odkryli dziennikarze i nagłośnili sprawę do tego stopnia, że uniemożliwia to funkcjonowanie firmy. Jest to o tyle poważne, że bezpośrednio zagraża istnieniu firmy. Na naradzie całego kierownictwa postanowiono posłużyć się podstępem i poświęcić grupę ludzi, obarczając ich odpowiedzialnością za całe zło. Twoim zadaniem jest wybrać tę grupę kierując się jedynym tylko kryterium – zwiększeniem skuteczności podstępu. Postanawiasz wybrać:

      Pytanie numer 9 z 15  (odpowiedź na to pytanie jest wymagana)

    10. Władze lokalne pewnego miasteczka postanowiły walczyć ze spożyciem alkoholu. W tym celu wydały oficjalny zakaz sprzedaży i picia alkoholu na dyskotekach i innych imprezach organizowanych dla młodzieży. Jak sądzisz, jaki efekt to przyniesie?

      Pytanie numer 10 z 15  (odpowiedź na to pytanie jest wymagana)

    11. Wyobraź sobie, że pracujesz jako windykator zaległych należności. Rozmawiasz właśnie z klientem, który od dawna zalega z płatnościami , a od którego zamierzasz odzyskać dług w wysokości x. Żeby zwiększyć prawdopodobieństwo zgody na zapłacenie, przedstawiasz mu następującą propozycję:

      Pytanie numer 11 z 15  (odpowiedź na to pytanie jest wymagana)

    Wybierz swoją płeć

      Pytanie numer 12 z 15  (odpowiedź na to pytanie jest wymagana)

    Podaj swój wiek

      Pytanie numer 13 z 15  (odpowiedź na to pytanie jest wymagana)

    Wybierz miejsce zamieszkania

      Pytanie numer 14 z 15  (odpowiedź na to pytanie jest wymagana)

    Wybierz przedział swojego dochodu

      Pytanie numer 15 z 15  (odpowiedź na to pytanie jest wymagana)




    Pozostałe usługi

    • Zbieranie ocen produktów, usług, nazw, reklam
    • Sprawdzanie satysfakcji klientów z usług i produktów
    • Ocena szkoleń i kursów, ocena postępów prac